
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 150 mA |
| Output Voltage | 3.3 V, 5 V |
| Quiescent Current | 180 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 355 kHz |
| Max Input Voltage | 24 V |
| Number of Outputs | 4 |
| Current - Output 3 | 100 mA |
| Voltage - Output 3 | 3 V |
| Function | Step-Down |
Stock: 24
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64099
Ext.Price$0.64099
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64099 | $0.64099 |
| 10 | $0.51523 | $5.15230 |
| 25 | $0.47097 | $11.77425 |
| 50 | $0.43051 | $21.52550 |
| 100 | $0.39353 | $39.35300 |
| 300 | $0.36494 | $109.48200 |
| 500 | $0.33843 | $169.21500 |
| 1000 | $0.31845 | $318.45000 |
